Spegel barock

Spegel barock
Spegel barock
Spegel barock
Spegel barock
Spegel barock
Spegel barock

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGEL, barock, 1700-tal, delvis skuren och bronserad dekor, kvicksilverfolierat fasettslipat glas, krön med floral dekor och hörn, ca 130x69 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Senar bronsering, sprickor och smärre avslag

601288

2018-12-27