Taklampa jugend
2018-12-27
601252
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKLAMPA, 1900-talets början, jugend, för fyra ljuspunkter, mässing och koppar, diameter ca 41 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Slitage, en kupa med spricka