Taklampa
2018-12-27
601249
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKLAMPA, 1900-tal, delvis behängd emd prismor, slipad glaskupa, total höjd ca 94 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland