Örhängen 1 par 14 k guld
2018-12-27
601175
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, halvmåneformade med graverad dekor samt med korallkulor, omkring 1900, rysk fattning, höjd 2,5 cm, vikt ca 3,4 g
BROSCH, förgylld metall, 1800-talets senare del, längd 4,7 cm
En korallkula itu, rn krok med lagninglödning, broschfäste med limrester