Keramiskt altarbord med offergåvor
2019-01-20
600578
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 400 EUR |
SKULPTUR / FIGURIN, altarbord, Mingdynastin (1368-1644), keramik, längd 26,5 cm, bredd 16cm, höjd 23,5 cm.
Asian Sale Helsinki
Åldersrelaterat slitage och smärre nagg.