Kinesisk lerstol från Mingdynastin
2019-01-20
600573
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 200 EUR |
STOLSKUPTUR / FIGURIN, Kina, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön glasyr, höjd 20 cm, bredd 11,5 cm.
Asian Sale Helsinki
Åldersrelaterat slitage, några lagningar.