Kinesiska figuriner
2019-01-20
600559
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 150 EUR |
FIGURINER, 6 delar, för altarbordet, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön och gul glasyr, höjd 3-7 cm
Asian Sale Helsinki
Små skador, åldersrelaterat slitage.