Rökelsekar
2018-12-20
600363
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
RÖKELSEKAR, 1900-tal, sannolikt Israel, enl. uppgift tillverkad för den Osmanska marknaden, äggformade hållare med dekor av blomster, höjd 11, längd ca 19 cm, vikt ca 394 gram
Åldersrelaterat slitage