Lars Granberg bägare silver
2018-12-17
599711
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LARS GRANBERG, bägare, silver, graverad dekor, vågig mynningsdekor, med ägarmonogram, invändigt förgylld, mästare 1788-1806, Stockholm 1795, höjd 22 cm, vikt 430 g
Ytskador, sliten förgyllning, monogram