Axel Fridell etsning
2018-12-19
599381
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
AXEL FRIDELL (1894-1935): "Vid lampan" (Interiör av 4 Wentworth Studios in Chelsea), signerad Axel Fridell, signerad i plåten London 1929, torrnål, 24,9x19,9 cm
LITTERATUR: Asplund 249, Haskel 278