Tallrikar Kina 1700-tal
2018-12-16
599019
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari samt famille rose, dekor i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor