Fåtölj Ägget design Arne Jacobsen

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark 1960-tal, fyrdelad centralfot i aluminium, klädd i svart skinn, lös sittdyna, märkt "FH MADE IN DENMARK 0765 by Fritz Hansen", höjd 108 cm

Bruksslitage, patina

599009

2018-12-14