Bergbom golvlampa
2018-12-12
598551
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BERGBOM, golvlampa, modell G-08, 1950-tal, höj- och sänkbar, stomme i blålackerat stål och mässing, skärm i blått tyg, stämplad Bergbom G-08, höjd ca 123-153 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian Design
Kondition: Senare skärm, smärre slitage och märken, fungerar vid test, SAV garanterar dock inte funktionen