Sidenbroderi Kina
2018-12-12
598313
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BRODERI, siden, Kina, 1800-talets andra hälft, motiv av figurer på trädgårdsterrass, delvis metalltråd, mot röd fond, ca 57x410 cm
Slitage, smärre revor/hål