Nattljusstakar 1700-tal rokoko
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons och bemålad metall, 1700-tal, rokoko, naturalistisk form, dekor i form av rosenbuske, blommor i glaserad keramik, bladhölstrade ljuspipor, höjd ca 18 cm
Slitage, skador, DEKORELEMENT saknas
598079
2018-12-12