Johan Olof Degerman ljusstakar ett par i silver
2018-12-11
597766
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Johan Olof Degerman (1841-1887), Haparanda 1846, kropp i form av lyra, fyllda, höjd ca 14,5 cm
slitage, repor