Råttsvanssked Isaac Davenport sterlingsilver
2018-12-07
597229
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ISAAC DAVENPORT, råttsvanssked, förgyllt sterlingsilver, London omkring 1700, dekor i relief i form av grotesk med dubbla ögonpar, baksida med motto "Advance with courage" - Skotska klanen Marjoribanks, längd 20,5 cm
Förgyllning med slitage