Skål Kina
2018-12-08
596351
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor av attribut i emaljfärger och järnoxid, botten med Daoguangs sigillmärke, diameter ca 13, höjd 7 cm
Nagg