Ljuskrona 1900-tal
2018-12-06
596350
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, för 8 ljus, behängd med olikformade prismor, höjd 86, diameter 66 cm
Prismor saknas, i renoveringsbehov