Kista 1700-tal
2018-12-06
596191
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KISTA på benställning, omkring slutet av 1700-talet, senare tillkommen benställning samt senare måleri, beslag i metall, höjd inkl. beställning 71, 45x37 cm
Bruksslitage, sprickor, senare benställning, senare måleri