Stig Lindberg vaser
2018-12-05
596150
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STIG LINDBERG (1916-1982), vaser, 3 st, 1978, Gustavsberg, stengods med blå och brun spräcklig glasyr, signerad Stig L, Gustavsbergs Studiohand, höjd ca 8-14 cm
En med glasyrkrackelyr