Ring 18 k guld
2018-12-09
596147
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, fasettslipad ljuslila sten, sidodekor i form av voluter, 1940-tal, ostämplad, ringstorlek ca 17 mm, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6,7 g
Sten med hack, repor och slitage