Såsskål silver Carl Petter Norlin Malmö
2018-12-01
595442
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SÅSSKÅL, silver, Carl Petter Norlin (verksam 1829-1844) Malmö 1838, invändigt förgylld, löstagbart underfat, höjd 10,5 cm diameter ca 17,5 cm, vikt ca 640 g
Bruksslitage