Karmstolar 1 par sengustavianska
2018-12-05
595215
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, sengustavianska, omkring år 1800, bemålade i vitt samt guld, fast stoppad textilklädsel, dekor i pastellage av lagerbladsbård, fleuroner, samt kannelering, sitthöjd ca 46 cm
Slitage, repor, märken