Golvvas Kina 1900-tal
2018-12-01
595157
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, balusterformad, med genombrutna hänklar, dekor av uppställda ting och blommor i underglasyrblått, höjd ca 59 cm