Flygel Blüther

Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther
Flygel Blüther

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BLÜTHNER, flygel, Leipzig, 1800-talets andra hälft, svartlackerad, hjultrissor i mässing, nr 22317, höjd ca 76, 106x76 cm
PROVENIENS: Örbyhus, därefter i samma våning i Stockholm sedan 1937

Nyckel saknas, ytskador, notställ med skador och lagningar

595142

2018-12-02