Fat Kina 1800-tal
2018-12-01
595111
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, brättet med rutbård och infällda reserver, diameter ca 34,5 cm
Smärre tillverkningsdefekter