Vaser Kina Kanton
2018-11-30
594990
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets mitt, Kanton, balusterformade, dekor av kartuscher med blommor och fåglar i emaljfärger och järnoxid samt i relief av drakar, höjd ca 21 cm
Sprickor, omfattande lagningar