Tallrikar Kina 1700-tal
2018-11-30
594808
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av blomsterkorg med krysantemum samt pion i underglasyrblått, brättet med attribut och blommor, diameter ca 23 cm
Nagg, en med nagg