Klackring med hematit
2018-12-01
594639
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KLACKRING, 23 k guld med hematit, Anders Gustav Millberg, Stockholm, 1884, ringstorlek 18.25, totalvikt ca 7.6 g
Slitage, mindre repor, hematit är senare, infattningen är ej 23k guld utan 18k guld