Hans Agne Jakobsson taklampa
Avslutad
2018-11-29
594465
| Klubbat belopp | 500 SEK |
|---|---|
| Utropspris | 2 000 SEK |
HANS AGNE JAKOBSSON, takarmatur, 1900-talets andra hälft, skärm i mässing med raster i akrylplast, etikettmärkt "Hans-Agne Jakobsson Markaryd Sweden", diameter 52 cm, totalhöjd ca 34 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen Scandinavian Design
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen