Silverbägare Carl Beck
2018-11-30
594337
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BÄGARE, silver, Carl Beck (1717-1736) Stockholm 1735, invändigt förgylld, meanderdekor vid mynning samt fotring, godronnerad fotring, åldermansranka, ägarinitialer A.A, höjd ca 11 cm
Åldersrelaerat slitage, bortfall i förgyllningen