Skålar Kina 1800-tal
2018-11-29
594114
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLAR, 5 st., porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen under tall på terrass i underglasyrblått, diameter ca 12-22 cm
Nagg, sprickor, en av de mindre med lagning