Pottor ett par Kina 1800-tal
2018-11-30
593769
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
POTTER ETT PAR, med lock, Kina, omkring 1800, dekor i underglasyrblått, höjd ca 16, 24x21 cm
Tillverkningssprickor, lock med nagg