Supsked silver 1700-tal
2018-11-27
593555
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SUPSKED, silver, 1700-talets första hälft, oidentifierad stämpel, möjligen Kalmar, filad dekor, ändknapp med påldda blad samt ring, skedblad med graverad dekor av stiliserad bladverk, längd ca 15 cm