Lockurna Kina 1700-tal
2018-11-27
593477
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformad, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 44 cm
Lagningar (även locket)