Ljuskrona, barockstil
2018-11-26
593417
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing 4 ljusarmar, behängd med olikslipade lövprismor, höjd ca 60, diameter 37 cm
Smärre slitag och enstaka mindre nagg