Skålfat Kina Famille rose 1700-tal
2018-11-26
593342
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av blomsterkvist i emaljfärger samt sepia, botten med märke, diameter ca 22 cm
Nagg, smärre kantretuscher