Sockerskål och gräddkanna silver B. Gardberg
2018-11-24
593031
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BERTEL GARDBERG, sockerskål, sockertång, gräddkanna, sterlingsilver, Kultateollisuus Oy, Åbo 1970, rund form, ovala handtag, stämplade Gardberg, skålens diameter ca 9 cm, kannans höjd ca 8 cm, total vikt ca 263 g, i etuier, i botten Finska sockers graverade emblem
Smärre repor