Ampel 1900-tal
2018-11-24
591993
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
AMPEL, 1900-talets första hälft, för 6 ljus, stomme i mässing, behängd med prismor, elektrifierad, höjd ca 62, diameter 54 cm