Tekannor och skål med lock Kina Republik
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNOR, SKÅL MED LOCK, 4 dlr., porslin, Kina, Republik (1912-1949), varierande dekor av figurer i emaljfärger, järnoxid samt sepia, detaljer i guld, några med sigillmärke i botten, höjd ca 10-19 cm
Slitage, nagg, lagningar, avslag
591992
2018-11-23