Niki Cash
2018-11-21
591980
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
NIKI CASH (född 1973): Komposition - graffiti, signerad och numrerad 10/60, gicleé, ca 52x60cm, oramat blad
New York, sent sjuttiotal, satte sin prägel på Cash vilket kom till uttryck i hans måleri. I mitten av åttiotalet var han med och grundade Graffiti crewet D.I.R. (DUZ IT RIGHT), Stockholm, verksamma främst längs Kungsängenlinjen.