Matskedar i silver
2018-11-21
591851
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MATSKEDAR i silver, 1800-talets mitt, 9 st, längd ca 22, vikt ca 580 g, stämplade bl a Norlin,
Vissa med graverat monogram, bruks och åldersrelaterat slitage