Kandelabrar empirstil 1800-talets slut

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, empirestil, 1800-talets slut, förgylld och mörkpatinerad brons, fem ljusarmar vardera, uppburna av antikiserande figurer, avslutande trepassfot med lejontassar, höjd ca 71 cm

Åldersslitage, ljusarmar med skevheter

591766

2018-11-24