Erik Olson olja
2018-11-20
591528
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ERIK OLSON (1901-1986): ´´Fortuna går förbi´´, signerad och daterad 1966, olja på pannå, ca 36 x 27 cm
Utställd på Riksförbundet för bildande konst, utställning nr 87, Kvinnan, Titel: 64, Fortuna går förbi, 1966