Lerhästar från Mingdynastin
2018-12-03
591343
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 EUR |
HÄSTFIGURINER / LERHÄSTAR, ett par, Kina, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön glasyr, höjd 18 cm, längd noin 20 cm.
Åldersrelaterat slitage, några lagningar.