Ljuskrona empirestil
2018-11-18
590990
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA,1900-talets början, empirestil, stomme i patinerad mässing, behängd med olikslipade prismor, för 6 ljus, invändigt elektrifierad med 6 ljuspunkter, höjd (exl slädd) ca 85 cm, diameter ca 55 cm
2 ljusarmar är trasiga, några nagg kan förekomma, bruksslitage ej funktionestad, SAV garanterar ej funktionen