Bestick design Sigurd Persson

Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson
Bestick design Sigurd Persson

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SIGURD PERSSON, "Ultra", bestick, 82 dlr, sterlingsilver, GAB 70-80-tal, bestående av 11 bordgafflar, 12 bordsknivar, 11 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar, vikt exkl. knivar ca 2028 g

HISTORIK: Modell Servus ritades 1953 och visades offfentligt första gången på H55

Bruksslitage

590871

2018-11-17