Saltkar i silver
2018-11-17
590777
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR i silver, 1 par, med skedar, stämplade A L, 1852, skedarna ej original (1859) höjd ca 7 cm, total vikt ca 98 g
Bruks och åldersrelaterat slitage