Vaser porslin Kina
2018-11-26
590711
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
VASER, 2 st, porslin, 1900-talets andra hälft, Folkrepubliken Kina, famille rose dekor av blommor och fjärilar, höjd ca 43 cm
Bruksslitage, ställvis mindre förlust av färg och förgyllning på mynningen